Wasze Pytania

Wasze Pytania

Niezwykle modne są fryzury sprawiające wrażenie czesanych wiatrem, pozostających w nieładzie. Niestety, ich walory estetyczne często nie łączą się z trwałością. Na sesję zdjęciową lub elegancką galę bardzo polecamy takie fryzury, gdyż nie będą one zagrożone gwałtownymi ruchami i nie będą musiały utrzymać się przez dłuższy czas. Są jednak takie okazje, jak wesele czy Sylwester, gdy stylizacja musi utrzymać się wiele godzin w nienaruszonym stanie, często przy dużym ruchu i zamaszystych gestach. Wtedy warto wybrać fryzury, które są nieco stabilniejsze, bardziej przylegające do głowy. Często udaje się znaleźć złoty środek pomiędzy modną, a trwałą fryzurą, więc zawsze zachęcamy do rozmów na temat wybranej stylizacji ze swoim fryzjerem.

Jak każde urządzenie stylizujące za pomocą wysokiej temperatury użyte nieumiejętnie bądź używane nadmiernie może zniszczyć nawet najbujniejszą czuprynę. Skutkiem takich zabiegów może być kruszenie się włosów, spalenie ich, puszenie i utrata naturalnego blasku. Najlepszym sposobem na uniknięcie takich skutków jest ograniczenie suszenia włosów do minimum, a włosy prostować lub kręcić za pomocą innych metod. Jeśli jednak nie możemy lub nie chcemy z nich zrezygnować, należy używać preparatów termoochronnych. Są to kosmetyki, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, ograniczając ich zniszczenie do absolutnego minimum.

O włosy farbowane trzeba dbać w szczególny sposób. Po koloryzacji lub rozjaśnianiu włosy są zmęczone, przesuszone, zatem trzeba używać kosmetyków, które domykają i wygładzają łuski włosa, a dodatkowo je nawilżają. Najlepiej używać kosmetyków przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych – preparaty te nie tylko pielęgnują nasze kosmyki, ale także przedłużają trwałość koloru. Są to szampony i odżywki, które idealnie sprawdzą się po zabiegu koloryzacji. Odżywkę należy stosować każdorazowo po umyciu włosów szamponem, nakładając ją na całą długość włosów omijając skórę głowy i przytrzymując ją około 10 minut, po czym spłukując chłodną wodą. Raz w tygodniu należy zastosować maskę regenerującą lub intensywnie pielęgnującą na całą długość włosów omijając skórę głowy i owinąć głowę foliowym czepkiem lub workiem. Zabieg taki spowoduje powstanie okluzji i głębsze wnikanie składników odżywczych we włosy. Taką maskę  należy pozostawić na około 15 – 20 minut, po czym spłukać chłodną wodą. W taki dzień nie należy już nakładać odżywki. Warto zwracać uwagę na skład kosmetyków, których używamy – alkohol w składzie powoduje nadmierne wysuszanie włosów, silikony zapychają przestrzenie między łuskami włosa i zapychają go, a niektóre substancje konserwujące i myjące silnie podrażniają i powodują reakcje alergiczne.

Strzyżenie męskie trwa około 15 minut. Wszystko zależy od długości włosów i wybranej metody strzyżenia oraz wybranej fryzury. Strzyżenie damskie trwa od 20 do 40 minut. Podobnie jak w strzyżeniu męskim, wszystko zależy od długości włosów, wybranej fryzury. Przed strzyżeniem czasem konieczne jest umycie włosów w salonie, co jest już wliczone w czas usługi.

Masz inne pytania? Zadzwoń do mnie pod numerem 606 775 507

– chętnie porozmawiam na temat włosów!